NLP (Neuro Linguistic Programming)

NLP (Neuro Linguistic Programming)

NLP pasif, çekingen, kararsız olan kişiye özgüven sağlama yöntemidir. İngilizce açılımı Neuro Linguistic Programming olan NLP’yi Nöro Lingüistik Programlama olarak çevirebiliriz. NLP’nin detaylarına geçmeden önce konuyu biraz derinleştirelim.
Beyin… Hayatımıza, nefes alıp vermemize, vücut fonksiyonlarımıza kısaca tüm yaşamımıza etki eden organımız. Kimi zaman duyularımıza kimi zaman kalbimize hükmeder. Alzheimar hastalığının ileriki evrelerinde “sadece beyin hükmetmediği” ya da “beyine sinyal gitmediği” için pek çok hareket bozukluğu gözükür hatta. Bu da demek oluyor ki sadece fikren değil organlarımız ve beden sağlığımız da beyinin komutası altında. NLP de işte bu beyine odaklanıyor; gönderdiği düşünce sinyalleri ile olmazı olduruyor hatta. Çekingen, içine kapanık, insanlara göz temasından kaçınan insanlar bile bu yöntemle sosyal olup, kendilerine “ben de varım” özgüvenini aşılayabiliyor. NLP, hayatımızdaki tüm hedeflerimizi, hayallerimizi, “belki bir gün…”lerimizi gerçekleştirmek için en büyük destekçimiz olarak çıkıyor karşımıza. Hipno NLP, Dark NLP gibi çeşitleri var. Peki NLP’nin alamet-i faikası nereden geliyor?

NLP ne işe yarar?

NLP’yi pek çok alanda kullanabiliriz. Eğitimde öğrenmeyi hızlandırmak için, iş dünyasında başarılı olmak için, kişisel gelişimde de alışkanlıkların değişimi ve özgüven kazanmak için… Terapi anlamında da NLP kullanılır özellikle panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklarda NLP’den destek alınabilir.

NLP nasıl uygulanır?

Her yöntemde olduğu gibi NLP teknikleri de kendi içinde yollara ayrılıyor. Bunların neler olduğunu öğrenmek için NLP eğitimi veren kişilerden destek alabilirsiniz. NLP nasıl uygulanır sorusunun eksiksiz ve en doğru yanıtları için işin uzmanına danışmanızda fayda var.

"Bu Tedavi Yönteminden Faydalanmak İsteyenler Seans Hizmetimizden Faydalanabilir"